Dlaczego warto ocieplać dom?

To jak nam się żyje w domu dużo zależy od tego czy jest na ciepło czy nie. Często wymieniamy okna, bo są nieszczelne i czujemy jak zimno dostaje się do środka, podkręcamy grzejniki by było czuć, że są gorące, podkładamy więcej i częściej do pieca.

Może też warto pomyśleć nad ociepleniem domu, bo przez ściany też dostaje się powietrze, przenika i osadza się na zewnętrznej i wewnętrznej części przegrody. Czasami mamy starsze domy, w których mieszkali już nasi dziadkowie, rodzice, a teraz my dostaliśmy w spadku, jednak większe remonty nie były tam przeprowadzane.

Ściany zewnętrzne mogą być w różnym stanie więc też warto je doprowadzić do ładu i może zasilić jeszcze w jedną dodatkową warstwę, która sprawi, że będziemy mieli cieplej.

Kiedy budujemy nowe budynki to zazwyczaj od razu ocieplamy, by później jeszcze ładnie otynkować. Najpowszechniej stosowane materiały do ocieplania, a także izolacji akustycznej to styropian oraz wełna mineralna. Do ocieplenia dachu najlepiej sprawdza się wełna, natomiast ścian styropian.