Przeglądając katalogi sklepów stacjonarnych oraz portfolio firm działających przede wszystkim w Internecie zauważyć można, iż wybór farb które wykorzystać można do odświeżenia wnętrza lub też pokrycia nieestetycznie wyglądających zabrudzeń jest całe multum.
Aby nieco ułatwić naszym czytelnikom wybór produktu, który w stu procentach wpisze się w ich oczekiwania, pragniemy poświęcić nieco miejsca opisowi jednego z najnowszych wyrobów, który szturmem zdobywa polski rynek i nabywany jest w dużych ilościach zarówno przez przedsiębiorstwa specjalizujące się w pracach wykończeniowych jak i przez właścicieli przestrzeni biurowych, mieszkalnych oraz użytkowych. Mowa oczywiście o farbach dyspersyjnych!
Cechy farb dyspersyjnych
Główną cechą czyniącą je tak wyjątkowymi jest doskonała przyczepność, co oznacza, że nawet po wielu latach farba nie zacznie się łuszczyć i odpadać, pomimo faktu iż może ona być wystawiona na działanie niekorzystnych warunków zewnętrznych, takich jak upalne promienie słońca regularnie wpadające do wnętrza pomieszczenia przez okna, nadmierna wilgoć, czy w końcu częste przeciągi. Farba taka nie będzie także zbyt szybko blaknąć, a właściciele domów i mieszkań z pewnością z radością przywitają informację, że jej oczyszczanie z wszelkiej maści zabrudzeń jest dziecinnie łatwe.
Zastosowanie farb dyspersyjnych
Farby dyspersyjne są wykorzystywane także w zakładach przemysłowych oraz biurach, przede wszystkim z uwagi na ich niezwykłą wręcz odporność na wszelkiej maści uszkodzenia mechaniczne. Co jeszcze charakteryzuje opisywane wyroby? Bez wątpienia jest to łatwość aplikacji, bowiem farbę nakładać można nawet na duże powierzchnie zarówno ręcznie jak i natryskowo, uzyskując równie gładką, pięknie prezentującą się powłokę. Na uwagę zasługuje także doskonałe krycie oraz pełne bezpieczeństwo zarówno aplikacji wyrobu jak i przebywania w pomieszczeniu, które zostało przy jego pomocy pomalowane. Fakt ten potwierdzają rozliczne certyfikaty zgodności z międzynarodowymi normami, które to znaleźć można na opakowaniach farb dyspersyjnych cieszących się doskonałą renomą producentów.
Czy dodatkowy wydatek na zakup omawianej alternatywny farb tradycyjnych jest dobrym rozwiązaniem?
Naszym zdaniem jak najbardziej tak, bowiem produkt taki umożliwia uzyskanie zadowalających efektów na długi okres czasu, jest wydajny, a także nie straszne mu są różnorakie czynniki, które mogłyby sprawić, że farba standardowa zaczęłaby się łuszczyć lub odchodzić od powierzchni już po upływie kilku miesięcy od momentu jej nałożenia. Konserwacja i czyszczenie pomieszczeń, w którym farba dyspersyjna została zastosowana również nie jest problematyczne, jako że rozliczne testy prowadzone na przestrzeni kolejnych lat dowiodły, że jest ona odporna nawet na regularne szorowanie i mycie przy wykorzystaniu wody, wody z mydłem, a także dostępnych w sklepach środków dezynfekcyjnych, odkażających i wszelkiej maści detergentów. Uważamy, że wszystkie z wymienionych powyżej cech usprawiedliwiają nieco wyższą cenę produktu – płacimy bowiem za najwyższą możliwą jakość i zaskakująco wysoką wydajność!